35-LECIE ROD "PRZEMYSŁÓWKA"

35 lat temu, w dniu 12 września 1978 roku decyzją Urzędu Miejskiego w Pile Nr Z.G.T.4-44/167/78 powstał Pracowniczy Ogród Działkowy, który przyjął nazwę "PRZEMYSŁÓWKA". Ogród powstał przy Poznańskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego Nr 2 w Poznaniu - oddział w Pile na terenie miasta Piły przy ulicy Fryderyka Chopina.

W dniu 03.08.2013 roku rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 35-lecia powstania ROD "Przemysłówka".
O godzinie 17.00 na terenie naszego ogrodu, tuż obok siedziby Zarządu - przy wcześniej rozstawionych, udekorowanych stołach i namiotach dających cień w ten słoneczny i ciepły dzień - zebrali się działkowicze na okolicznościowym ognisku, by świętować swój jubileusz. Do dyspozycji zgromadzonych były zimne napoje, kawa, ciasto a także elektryczny grill ogrodowy.

Na wstępie prezes ROD Przemysłówka powitał zebranych i wygłosił referat zawierający krótki rys historyczny ROD "Przemysłówka". Następnie prezes wręczył działkowiczom brązowe oraz srebrne odznaki "Zasłużonego Działkowca" PZD
oraz zaproszenia na okręgowe Dni Działkowca 2013, podczas których przedstawiciele Krajowej Rady PZD uhonorują naszych działkowiczów złotymi odznakami "Zasłużonego Działkowca" PZD. Z okazji 35-lecia powstania naszego ogrodu wręczone zostały działkowiczom o najdłuższym stażu w ROD "Przemysłówka" okolicznościowe puchary.
Z kolei pani vice prezes uhonorowała najbardziej aktywnych działkowiczów ozdobnymi butelkami na ogrodowe nalewki. Za trud prowadzenia od 1978 roku aż do chwili obecnej ogrodowej kroniki prezes ogrodu otrzymał od Zarządu prezent - wieczne pióro. Kronika ogrodowa była dostępna dla działkowiczów, którzy mogli się z nią zapoznać i dokonać w niej okolicznościowego wpisu.
O godz. 18.15 rozpoczęły się gry i zabawy dla najmłodszych uczestników ogniska. Na koniec tej części uroczystości, każdy każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Następnie odbył się konkurs dla dorosłych działkowiczów, podczas którego zebrani w formie zabawy mogli się popisać swoją wiedzą na temat przeszłej, jak i obecnej
sytuacji naszego ogrodu. W sumie zadaliśmy 22 pytania, a każda poprawna odpowiedź była okraszana nagrodą. Zebrani działkowicze byli dość aktywni podczas zgaduli i udzielali samych poprawnych odpowiedzi.
O godz. 19.00 rozpaliliśmy ognisko, przy którym działkowicze mogli sobie upiec kiełbaski. Od samego początku imprezy działkowiczom czas umilał ogrodowy wodzirej. Ze swojej roli działkowicz wywiązał się znakomicie, swoją muzyką poderwał działkowiczów do tańca wprowadzając ich w radosny nastrój.
O godz. 21.00, kiedy nastąpił zachód słońca odpalone zostały fajewerki.
Warto zauważyć jeszcze jeden fakt. Za trud przygotowania tego uroczystego ogniska prezes ogrodu podziękował pani vice prezes wręczając  jej bukiet kwiatów. Tym miłym akcentem kończę to sprawozdanie informując, że na naszej stronie w zakładce Galeria zostały zamieszczone zdjęcia z tego ogrodowego ogniska świętującego jubileusz 35-lecia ROD "Przemysłówka".

Kreator www - przetestuj za darmo